این 4 نکته را بدانید تا در محیط کار رشد کنید - آکادمی میترا آرمان - دوره های رشدشغلی
این ۴ نکته را بدانید تا در محیط کار رشد کنید

این 4 نکته را بدانید تا در محیط کار رشد کنید

برای رشد در محیط کار هم باید یک برنامه روشن داشته باشین! داشتن هدف و برنامه ریزی مشخص در طولانی مدت می تونه،به تغییرجایگاه شغلی و کسب درآمد منجر بشه. هر کدوم از این اهداف میتونه به شما کمک کنه چیزهای جدیدی یاد بگیرین، توانایی هاتون رو تقویت کنین و یا اینکه در نقشتون موثرتر باشین.

چه اهدافی به رشد من کمک می کنه؟

اهدافی که شخصیت، مهارت ها و توانایی هاتون رو بهتر میکنه! وقتی برای خودتون هدف میذارین در مسیری قرار می گیرین که خواه ناخواه باید خودتون رو ارزیابی کنین!برای توسعه فردی شما باید یک برنامه همراه باقدم های قابل اجرا و عملی ایجاد کنین. این قدم ها به شما کمک میکنه تا پیشرفتتون رو اندازه بگیرین و شما رو روی هدفتون متمرکز نگه میداره.

مزایای این اهداف چیه؟

این اهداف مهم هستن چون میتونن شما رو به سمت پیشرفت شغلی هدایت کنن. چند مورد از مزایای تعیین اهداف توسعه فردی در کار:

۱-  آیا مسیر من مشخصه؟

وقتی اهدافی رو تعیین می کنین، می تونین وظایف رو با درک قوی تری جهت بدین! به تمرکزتون هم کمک می کنه!
شما در این صورت یه چک لیست دارین که بهتون یادآوری می کنه، چه زمانی به چه کاری نزدیک بشین! چقدر زمان براش بذارین! کجاها باید از خیر کار بگذرین!
این برنامه، شما رو از دام حواس پرتی های نجات میده . چون الان دیگه میدونین چه کاری براتون مهمه و چه کاری نیست!

۲رشد انگیزه

 تنظیم اهداف تضمین میکنه که با تعهد بیشتری به انجام وظایف خودتون بپردازین.چشم انداز شما برای رسیدن به اون اهداف باید یک انگیزه قوی برای شما باشه که شما رو به سمت کاری که براش تلاش میکنید سوق بده.

۳رشد روابط کاری

متعهد بودن به اهدافتون میتونه به شما کمک کنه تا با همکاراتون روابط مثبتی رو ایجاد کنین. همانطور که شما خودتون رو توسعه میدین، ارزش روابط خوب میتونه براتون واضح و روشن بشه و شما تبدیل به الگویی برای سایر همکاراتون میشین.

۴کارآمدی بیشتر

 بالاخره توسعه فردی میتونه خروجی شما رو در محیط کاری افزایش بده. با رسیدن به اهدافتون منتظر کارآمدی بیشتر، افزایش بهره وری و بهبود نتایج باشین.

چگونه اهداف توسعه فردی خودمون رو تعیین کنیم؟

۱- چه چشم اندازی دارم؟

ابتدا عملکرد و خواسته هاتون رو ارزیابی کنین تا بتونین اهداف توسعه فردی مرتبط با اون ها رو شناسایی کنین.جایگاهی که می خواین در آینده در اون قرار بگیرین، کجاست؟ این چشم انداز مثل اهدافتون باید مشخص، قابل اندازه گیری، قابل انجام، واقع بینانه و دارای محدودیت زمانی باشه. انگیزه تون برای این چشم انداز رو مشخص کنید و اونو بنویسین.

 ۲- آیا برنامه ی مدون دارم؟

زمینه هایی که لازمه به منظور دستیابی به اهدافتون در موردشون کاری انجام بدین رو مشخص کنین و به توسعه خودتون در اون زمینه ها مشغول شین.در محیط کار هر هدف رو به قدمهای کوچک و قابل کنترل تقسیم کنین.یادتون باشه که توسعه فردی یک فرآیند مرتبط با یادگیریه!

۳- چقدر پیشرفت کردم؟ چقدر راه دارم؟

پیشرفتتون تو محیط کار رو همونطور که روی اهدافتون کارمی کنین، ثبت کنین. تغییراتی که ایجاد می کنین و اثراتی که روی شغتلتون دارن رو یادداشت کنی.همینطور که این کار رو انجام میدین، متوجه بهترین راه ها خواهید شد و سریعتر به اهدافتون خواهید رسید.از نرم افزارها یا یک دفتر برنامه ریزی استفاده کنین تا به طور منظم پیشرفتتون رو ثبت کنین. همچنین میتونین از ویژن بورد در این زمینه استفاده کنین.

۴- مرورمنظم برنامه 

خیلی مهمه که به طور دوره ای به برنامه تون نگاهی بندازین و مشخص کنین که آیا مسیری که در اون هستین ارزشش رو داره یا نه؟؟؟چیزهایی رو که تا الان یاد گرفتین در نظر بگیرین و تصمیم بگیرین که آیا برنامه ای که استفاده می کنین به کارتون میاد؟با توجه به مسیر پیشرفتتون شما میتونین زمان بندی تون رو تغییر بدین و فضاهای جدیدی رو برای اهداف جدید در نظر بگیرین.

مثال هایی از اهداف رشد در محیط کاری

  1. مدیریت زمانی که به کارهاتون قراره اختصاص بدین رو بهتر از گذشته انجام بدین.
  2. هوش هیجانی تون رو بالاتر ببرین.
  3. مهارت تاب آوری رو در خودتون پرورش بدین.
  4. با دقت گوش کنین.
  5.  ذهنیتی به دنبال رشد رو در خودتون به وجود بیارین.
  6.  یک عادت مطالعاتی ایجاد کنین.
  7.  مهارت های جدید یاد بگیرین.
  8.  مهارت صحبت کردن در محیط کار رو در خودتون بهبود ببخشین.
  9.  با افراد جدید ملاقات کنین.

شما چه مثال هایی اضافه می کنین؟

​​این بلاگ به سفارش سایت میترا آرمان تهیه شده و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است​.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید