7 اتیکت کافی شاپ - آکادمی میترا آرمان - دوره های رشدشغلی

7 اتیکت کافی شاپ

ما بیشتر اوقات در رستوران ها و کافی شاپ روابط جدیدی ایجاد می کنیم. ممکن است با همکاران ،کارفرما یا پارتنر عاطفی وقت بگذرانیم. نحوه ی برخورد و تعامل ما با محیط و افراد نشان می دهد چه شخصیتی داریم. آیا کسی هستیم که بتوان به آن اعتماد کرد؟

این 7 نکته می تواند به شما کمک کند که یک قرار لذت بخش با خودتان یا اطرافیانتان بسازید:

1- بدانید چه چیزی می خواهید.

اگر نام سفارش برایتان آشنا نیست یا بپرسید یا حتی در گوگل سرچ کنید و بدانید محتویات چیزی که می خواهید بخورید چه چیزهایی ست. پس به عکس روی منو اتکا نکنید.

2- صندلی ها را ندزدید:)

معمولا در رستوران ها و کافی شاپ ها افراد، یک صندلی اضافه برای پاکت های خرید یا کیف دستی خود برمی دارند. اگر تعداد صندلی های کافی شاپ محدود است حتما جای مناسب دیگری برای وسایل شخصی خود پیدا کنید.

3- زیاد متوقف نشوید.

بیشتر اوقات چنان مجذوب فضای کافی شاپ می شویم که مدت بیشتری می نشینیم حتی ممکن است جمعی که در بین شان هستیم چنان مجذوب کننده باشد که زمان از دستمان خارج شود. اگر مشتری های زیادی منتظر هستند و امکانش بود محیط را ترک کنیم.

4- آرام بمانید.

گاهی فراموش می کنیم در بین جمعی حضور داریم که برای تخلیه استرس و پریشانی خود فضای گرم و صمیمی کافی شاپ را انتخاب کرده اند و با صدای بلند با همراهانمان صحبت می کنیم و به نظر می رسد تنها افراد با اهمیت این محیط فقط ما هستیم درصورتی که اینطور نیست.

5- بیشتر در لحظه باشید.

موبایل رفیق اول و آخر همه ی ما شده. ممکن است توی کافی شاپ ساعت ها تلفنی صحبت کنیم و صدای بلند ما افراد را آشفته کند.

6- قدردان بمانید.

افراد کاربزماتیک به سلسه مراتب کافی شاپ توجه ندارند و از پیشخدمت تا صندوقدار را به یک شیوه و با احترام و قدردانی رفتار می کنند.

7- حساب و کتاب را از قبل تعیین کنید.

معلوم است که ایرانی ها تعارف می کنند! لازم است قبل از اینکه برای تسویه حساب به صندوق بروید مشخص کنید قرار است هزینه ها چگونه پرداخت شود. صندوقدار را با چندتا دست و چندتا کارت بانکی گیج نکنید.

شما چه تجربه ای از قرارهای کافه ای دارید؟ چه نکته ای به این لیست اضافه می کنید؟

​​این بلاگ به سفارش سایت میترا آرمان تهیه شده و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است​.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید