با این شش کتاب، یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم؟ - آکادمی میترا آرمان - دوره های رشدشغلی
با این شش کتاب، یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

با این شش کتاب، یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی برای رشدفردی و شغلی ضروریست، چه دانشجو باشید چه متخصص، باید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و با مارکت بین المللی ارتباط بگیرید. چه بهتر که برای رشد مکالمات و مکاتبات خودتان برنامه مطالعه روزانه زبان انگلیسی داشته باشید.

1-آشنایی با گرامر زبان انگلیسی

هر زبانی اصول و قواعد خودش را دارد، که با گذرزمان بیشتر نمی شود، یک بار برای همیشه برای گرامر را بیاموزید. برای یادگیری آسان زبان انگلیسی کتاب Grammer in use بسیار کاربردیست، هر روز یک درس بخوانید و تمرین های مربوط به آن را انجام دهید. این کتاب را می توانید از لینکی که قرار داده شده به رایگان دانلود کنید.

2-یادگیری لغت های کاربردی زبان انگلیسی

زمان یادگیری لغات از هر کتابی به اتمام رسیده، اگر می خواهید صحبت کنید باید کلمات را با موضوع مشخص یادبگیرید. یک دفتر بردارید و از کتابهای Oxford Word Skills لغت ها را موضوعی بنویسید. مثلا عنوان برگه را Food بگذارید و سپس هر کلمه ای مربوط به غذا را در همان صفحه یادداشت کنید و در آخر سعی کنید درباره موضوع Food پنج دقیقه حرف بزنید.

3-یادگیری ترکیب لغات زبان انگلیسی

Collocations یعنی کلمات چگونه در ارتباط با هم به کار می روند. مثلا ما در زبان فارسی برای کلمه اذان چند ترکیب داریم. عده ای می گویند اذان زدن، عده ای دیگر می گویند اذان گفتن. اما اذان رفتن، اذان آمدن نداریم، این فقط یک مثال از هزاران ترکیب کلماتی ست که در زبان فارسی استفاده می کنیم. به عنوان کسی که می خواهید بدون ایجاد سوتفاهم با آدم های حرفه ای صحبت کنید لازم است تا حدی با ترکیب های لغات آشنا شوید.این کتاب را می توانید از لینکی که قرار داده شده به رایگان دانلود کنید.

4-یادگیری اصطلاحات کاربردی زبان انگلیسی

 Idioms یعنی اصطلاحات و Phrasal verb یعنی فعل های چند قسمتی، بعد از اینکه گرامر و لغات را یادگرفتید روی این بخش سرمایه گذاری کنید. این اصطلاحات به شما کمک می کند مهارت Listening بهتری داشته باشید.

5-یادگیری زبان انگلیسی به شیوه آمریکایی

برای یادگیری اصطلاحات آمریکایی این کتاب را به عنوان منبع تکمیلی بخوانید و از آن در گفتگوهای خود استفاده کنید.

6-اشتباهات رایج در زبان انگلیسی

در این کتاب اشتباهات رایج زبان انگلیسی که توی ذهن ما جا خوش کرده شناسایی می کنیم و به تدریج اصلاح می کنیم.

سخن آخر؛

برای گذشتن از مانع زبان انگلیسی، شش کتاب در زمینه گرامر، لغت، اصطلاحات، افعال و اشتباهات رایج معرفی کردیم. شما چه کتابی به این لیست اضافه می کنید؟

​​این بلاگ به سفارش سایت میترا آرمان تهیه شده و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است​.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید