چرا باید در پروژه های شگفت انگیز کنار هم بمانیم؟ - آکادمی میترا آرمان - دوره های رشدشغلی
چرا باید در پروژه های شگفت انگیز کنار هم بمانیم؟

چرا باید در پروژه های شگفت انگیز کنار هم بمانیم؟

ما مخلوقاتی به شدت محدودیم. فقط در چند حیطه انگشت شمار می توانیم به مهارت برسیم و تنها چند ساعت مشخص در روز را می توانیم درست و حسابی کار کنیم. در لحظه تنها می توانیم به تعداد خاصی از مسائل فکر کنیم، و با این که زندگی کاری ممکن است طولانی به نظر برسد، فقط به مدت سه یا چهار دهه می توانیم تلاشی با کیفیت داشته باشیم، زمانی که در چشم بر هم زدنی می گذرد.

وقتی در کنار دیگران کار می کنیم:

 در کارگروهی، وقتی در کنار دیگران کار می کنیم، قدرت ما چنان افزایش می یابد که هیچ فرد آسیب پذیری هرگز نمی تواند به تنهایی به آن دست پیدا کند.

از قدرت فردی خودمان فراتر می رویم:

کارگروهی و گروه، بسیار قوی تر، عاقل تر، باهوش تر و توانمند تر از تک تک افرادی است که در آن حضور دارند. ما در سطح گسترده ای، از قدرت فردی خودمان فراتر می رویم. در کارگروهی ایده آل، دقیقا می دانیم به تیم چه کمکی می کنیم و پروژه چقدر از کارهایی که دیگران برای آن انجام می دهند، سود می برد.

همکارِ آزاردهنده:

هر قدر هم که همکاران ما مایه ی آزار باشند، دانستن این که همین تفاوت ها باعث می شود آن ها در چیزی که ما قادر به انجامش نیستیم مهارت داشته باشند خشم ما را نسبت به آن ها از بین می برد و تلاش غیر معمول ما برای کنار آمدن با آن ها را توجیه می کند.

با هدف مشترکی در کنار هم می مانیم:

می پذیریم جای تعجبی ندارد که از برخی افراد در محل کار خوش مان نمی آید، با این حال یاد می گیریم به نحوی که هرگز در موقعیت های کاملا اجتماعی رخ نمی دهد، قدردان شایستگی های آن ها باشیم. با کار گروهی، خودپسندی مان در وفاداری بزرگ تری غرق می شود: با هدف مشترکی در کنار هم می مانیم، هدفی که همه می دانند به تنهایی به آن نمی رسند. تلاش هایمان حتی با وجود محدودیت های یک دوره ی زندگی کاری مهار نمی شوند.

کارگروهی، پس از ما

ما به نوعی مرگ را دور می زنیم، زیرا کمک های مان در تلاش هاو آرزوهای وارثان ما ادامه پیدا می کنند. بهترین گروه ها آن هایی اند که شرایط مصیبت بار انسانی را در هم می شکنند: افراد مشارکت گروهی را جایگزین جنگ همه با هم می کنند، قدرت جمعی را به جای ضعف فردی می نشانند، و کوتاهی زندگی مان را به تلاشی تبدیل می کنند که بعد از ما هم ادامه می یابد.

منبع: این مطلب را از کتاب «معنای زندگی» که زیر نظر «آلن دوباتن» تهیه شده و «هما قناد» ترجمه کرده است، برداشتیم.

​​این بلاگ به سفارش سایت میترا آرمان تهیه شده و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است​.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید